Bebekler İçin En Doğal Et Nebyan Doğal

Sağlıklı beslenmenin en temel başlangıcı en doğal ve en organik beslenmeden geçmektedir. Bazıları aman he he he dese bile beslenmenin en temeli sağlıklı gıda bulabilmekten geçmektedir.
Sağlıklı gıda= Sağlıklı yaşam

Her şeyin organik ve doğalını bulabiliyorken etin sağlıklı olanını bulabilmek oldukça zor. Eski hayatımı düşündükçe aslında bu arayışa gülümsüyorum. Biz eşimle uzun bir süre vegandık 🙂 Hatta İlay bile bizimle birlikte veganlığını sürdürüyordu 🙂 Ama altını çizmem gereken bir durum var ki, “Vegan” olarak yaşamak cidden zor! Vegansan hakkını vererek yaşamalısın! Nasıl hakkını vererek yaşamaktan bahsediyorum? Sağlıklı yaşamaktan bahsettiğimiz an veganlık ya bitecek ya da tüm vitaminlerinize hitap edebilecek şekilde yemeklerinizi dolgunlaştırmalısınız. Biz bunu beceremedik ailecek ve eşim hasta oldu. Baya baya bayıldı sokağın ortasında. Hemen arabaya binip acile götürdük. Doktorun ilk dediği şey, sağlıksız besleniyorsunuz oldu! Ve biz o gün itibari ile veganlığı bıraktık. Çünkü veganlığı hakkı ile sürdüremiyorduk. Et yemekten ziyade hayvansal gıdaları yememiz gerektiğini anladık. Peynirden öte, bildiğiniz gibi sarı yağ hayatı önem taşıyan bir yağ.

Eşimin hastalığından sonra internette araştırmalarım sonucunda, Nebyan Doğal ile karşılaştım.

En çokta şu başlıkları dikkatimi çekti;
Kaynağı Doğal Et

Yediğim etin kaynağının belli olmasını isterim. Bir tek etin değil, yediğim her şeyin kaynağının belli olmasını isterim. Yumurtamın, yeşil yapraklı bitkimin, çayımın, ekmeğimin vs. boğazımdan geçip mideme, oradan bağırsaklarıma inen her şeyin kaynağının belli olmasını isterim ki, nasıl beslendiğimi bilebileyim. İşte o zaman sağlıklı yaşadığıma daha çok inanırım. O zaman daha çok içim rahat olur, çocuklarımın da sağlıklı gıdalar aldıklarını bilebilirsem.

Şimdi Nebyan Doğal’ın hikayesine geri dönelim;

Kaynağı Belli Doğal Et

Kuzularımız %100 yerli ırk olan, Samsun, Ordu, Sinop, Giresun ve Tokat’a özgü Karayaka cinsidir.
Kuzularımız bahar ve yazları yaylalarda yayılarak doğal florada bulunan otlarla besleniyor, derelerindeki suyu içiyor ve ciğerlerini yaylanın oksijeniyle dolduruyor. Kışları yaylalar kar altında kaldığında, sürülerimizi daha alçaklara indirerek yayılmalarını ve doğal beslenmelerini devam ettiriyoruz. Ayrıca yazın biçip kurutttuğumuz yayla otlarıyla besliyoruz. Hayvanlarımızı hiç besi çiftliklerine sokmuyoruz ve kilo almaları için besi yemleri vermiyoruz.

Doğal ete ulaşmanın bu kadar zor olduğu, geleneksel hayvancılığın tükenme noktasına geldiği bir dönemde Nebyan Doğal, doğal ete ulaşılması için çalışmaktadır. Yüzyıl önce dedelerimiz hayvanlarını yaylada nasıl besliyorsa Nebyan Doğal da aynı yöntemlerle devam ediyoruz.

Düzenli Analiz Sonuçları

Nebyan Doğal’ın etleri düzenli olarak laboratuarda yapılan analizlerle denetleniyor. Testlerin sonucu hep aynı: Sıfır Antibiyotik ve Sıfır GDO. Bu çok önemli benim için. Çoğu organik ve doğal adı altında satış yapan firmalar analizsiz bir şekilde satışlarına devam etmektedirler. Bu tür ürünlerin analiz sonuçları çok çok önemlidir.

Etimizi güvenli ellerden aldığım için içim ve gönlüm son derece rahat. Bu arada sitelerinden sipariş verdiğinizde İstanbul, Ankara, İzmir ve bazen Bodrum ve bazen de Bursa’ya teslimat yapabiliyorlar. Başka şehirlere teslimat seçeneği henüz bulunmuyor. Eve teslimat yapılması da ayrı bir rahatlık sağlıyor benim için 🙂

Güvenli gıdaya ulaşmak zor olsa da bulunca insan oldukça rahatlıyor.

Sağlıklı günler dilerim 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here