Metin Hara-Yol Kitap Özeti

En son okuduğum kitaptan bahsetmek istiyorum bugün sizlere.

En son Metin Hara’nın yol kitabını okudum. Bana kattığı çokça şey oldu. Mesela zaten varlığını bildiğim alfa ve betaları kitapta çok daha iyi anlamış oldum. Eğer ki geçmişe gidiyorsanız mutlaka betadasınızdır diyor Metin Hara. Ve uzun yaşamanın sırrını da Alfa’da kalmaktır diye de aslında özetliyor.

Bir de “Ki” toplarımız var ki çokça uzun bir konu aslına bakarsanız. Bu da başka bir blog yazısına kalsın. Kitap özetimiz bölünmesin 🙂

Ki toplarıyla istediğiniz her şeyi dileyebiliyorsunuz. Metin Hara aslında burada kısa da bir bilgi de veriyor bizlere. Diyor ki 1000 kere ki topunu attınız ve isteğiniz yerine gelmedi. Üzülmeyin bu süreçten sonra ben elimden geleni yaptım der çekilirsiniz ama ya arzuladığınız şey olursa? Bu kısmı da düşünün ve ki toplarının enerjisini bölmeyin…

Yedi mertebeli nefis terbiyesi vardır. Yani yedi tane “ki” topu seçeneğimiz var. Bunlar;

  1. Kök Çakra: Kırmızı. Topraklanma
  2. Cinsel Çakra: Turuncu. Yaratıcılık
  3. Mide Çakrası: Turuncu. Hazmetme
  4. Kalp Çakrası: Sarı. Hazmetme
  5. Boğaz Çakrası: Mavi. İfade
  6. Alın Çakrası: Mor. Farkındalık
  7. Tepe Çakrası: Beyaz. Aydınlanma

Aydınlanmaya ulaşabilmek ve farkındalık yaşayabilmek için öncelikle çakralarınızı temizlemelisiniz diyor kitapta. Haklı mı değil mi bilmem ama kitapta verilen bilgiler çok göz doldurucu.

Metin Hara ile ilk defa bu kitabıyla birlikte tanıştım. Annem çokça seminerlerine katılıp öğrendiklerini bana anlatırdı aslında ama kitabını şimdi okumak istedim. Kitaba başlayınca da yazar hakkında bir ön çalışma yapmak istedim. Bunu genelde tüm yazarlar için yaparım. Metin Hara’nın Ayşe Arman röportajını okudunuz mu bilmiyorum ama ben o röportajını okuduktan sonra bu kitabı yazanın gerçekten Metin Hara olduğuna inanamadım.

Röportajı o kadar kötüydü ki…

Neyse ki bu şekilde de gerçek yüzünü görmüş olduk diyeceğim ama ben hala inanmak istemiyorum. Seni iyi bir insan olarak tanımıştım Metin Hara ki bunu bu şekilde düşünen de sadece ben değilim. Röportajını okuyan bir çok kişi bu şekilde düşünüyor. Keşke kitabınla aynı karakteri taşıyabilseydin Metin Hara.

Ben yine de kitaplarını çok beğendim ve okumaya devam ediyorum.

Almak isterseniz kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sevgiler…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here