Oyuncak Çekmecesi, Oyuncakların Yeni Adresi…

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu bir reklam değildir. Ve hatta tüm yazdıklarımla da sizi temin ederim ki bu işi yapanlar çok çok ustalar. Ve en önemlisi de; yaptıkları işi kesinlikle “Aşk” ile yapıyor olmaları… Bir işin içine aşk giriyorsa eğer, gerisi kendiliğinden ilerliyor zaten.

Çocuklarıma oyuncak satın alırken önceliğim her zaman dokusunun doğala eş değer olmasıdır.

Plastikler mi hiç değil…

Immm bence çok kötüler yahu.

Bir kere gerçek materyal değiller. Çocuklar plastik olan şeyleri eline aldıklarında doğal bir materyale dokunmuş olmuyorlar ki! Onu da geçtim çok dayanıksız oluyorlar. Yani böyle hemen kırılabilir yada bozulabiliyorlar. Tonlarca para vermiş olsanız bile ki hele erkek anası iseniz plastik bir oyuncağınız sizin evinizde sağlam bir şekilde durması bence çok az bir ihtimal.

En güzeli nedir? Tabi ki ahşap! Ahşap olan her şeye bayılıyorum. Evet biraz maddiyatı yüksek şeyler ahşaplar. Ama ben olaya şöyle bakıyorum. “Ya hep ya hiç.”

Ya bir oyuncak eve alınacak yada alınmayacaktır. Bu kadar basit aslında. Ki bizim evde plastik olan gerçekten neredeyse hiç bir şey bulunmuyor. Saklama kaplarıma kadar her şeyim cam ve ahşaptan oluşuyor.

Aaaa bir de aşık olduğum oyuncaklarımız lego. Ama Legoları bence plastik sınıfına sokmak baştan hata yapmaktır benim gözümde. Adamlar çok kaliteli oyuncak tasarlamışlar ve bu oyuncaklar kesinlikle zekanız üzerinde çok çok büyük oynamalar yaratıyor. Bir Google’lasanız zaten karşınıza Legonun beyib gelişimindeki faydaları gözlerinizin önüne serilecektir.

Nerede kalmıştık?

Oyuncak çekmecesi’nde.

Şimdi İnstagram’a giriyorsunuz ve arama butonuna Oyuncak Çekmecesi yazıyorsunuz. Ve çocuğunuzun doğal materyallere dokunmasını, onlarla oynamasını istiyorsanız kendinize oradan bir oyuncak seçiyor ve hemen siparişini veriyorsunuz.

Biz öyle yapıyoruz.

Oyuncak çekmecesinin oyuncakları muntazamlıkla yapılıyor. İlayla o kadar oyunuyor o kadar oynuyoruz ki o oyuncaklarla… Kızım resmen bayılıyor ahşap oyuncaklarının hepsine.

Mesela geçenlerde internetten babanesiyle birlikte bir doktor seti bakalım ahşap olanlardan dedik. 80 lira civarında bir set aldık. Set geldi evimize. Açıp baktığımızda tansiyon aletinin çevresinde uyduruk bir alet, steteskop geldi oda plastik. Sonra oyuncak çekmecesine yazdım hemen doktor seti istiyorum dedim bu ay geliyor dedi eminim çok süper bir şeyler getireceklerdir.

Bu bir reklam değil, anne tavsiyesidir.

Ahşap oyuncağın adresi oyuncak çekmecesinden sorulur.
Sevgiler 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here