Lilliebaby Kanguru Hakkında Kullanıcı Yorumu

Geçen kangurular hakkında toplu olarak bir blog yazmıştım aslında. Ama telefonumun galerisinde dolaşırken kısa bir zaman da olsa kullandığım kanguruyu tanıtmayı unutmuşum. Şimdilik bu yazım burada kalsın hele de ” Solomombaby, Huggyberry, Boba ve Neko Kanguru Arasındaki Farklar” yazısını da yarın öbür gün güncellerim.

Lilliebaby çok harike bir kanguru aslına bakarsanız. Ve satıcısı da bir o kadar şahane insan. Kanguruyu satın alma sürecim boyunca, başında ve sonunda o kadar ilgilendi o kadar ilgilendi ki… Açıkçası ben satıcı olsam ve benim gibi bir müşterim olsa karşı tarafta ben Beste hanım kadar ilgilenir miydim orasını bilemeyeceğim…

Yok yok biliyorum galiba 🙂 Sanırım ilgilenmezdim. O kadar vaktini aldım ki Beste hanımın. Sağolsun gıkı dahi çıkmadan beni dinledi ve sorularım ne kadar garip dahi olsa bir kere üff yahu demeden cevap verdi.

Velhasıl kangurum geldi. Organik yeşil olandan almıştım. Söylenen kadar varmış. Kendisi yumoş yumoş bir kanguru. Ve bu Lilliebaby kangurların o kadar güzel bir özelliği var ki, bel destekleri var. Bu şahane bir buluş. Ben çok beğendim. Çok rahat etmenizi sağlıyor. Özellikle benim gibi belinizde sorun, bel fıtığınız vs varsa ciddi anlamda hayat kurtarıyor.

Ama ben Lilliebaby’nin panel uzunluğunu pek beğenmedim. 35 cm gibi bir boyu var ki bu uzun boylu bebekler için avantajdan öte dezavantaj oluyor. Bir şekilde kafa destek yastığı ile bu farkı kapatmaya çalışmışlar ama başarılı olamamışlar. Çünkü bizim oğlan hiç sevmez öyle kafasına falan bir şey değmesini. Zaten ki doğduğundan beri sling ve kanguru ile bütünleşen bebeğim Lilliebaby’nin içine girince huysuzlanmaya başladı.

Lillebaby’nin bir de Airflow modeli varmış ki ciddi anlamda incecik, tiril tiril-miş. Miş diyorum, çünkü denemedim bilmiyorum. Ama Antalya’da kullanan çoğu anne Lilliebaby’nin Airflow’u ile aşk yaşıyor resmen. Lillebaby bana Boba’dan sonra baya uzak baya çekicisiz geldi. O yüzden geri gönderip iade etmeyi talep ettim. Sağolsun Beste hanımda beni hiç kırmadı ve talebime cevap verdi.

Şimdi Lilliebaby’nin artılarına ve eksilerine bir göz atalım hep beraber;

Artı yanları;

  1. Bel desteği mükemmel,
  2. Kumaşı yumoş yumoş,
  3. Bağlantı yerleri güvenlikli,
  4. Bebeği önde taşıma özelliği de var (Bu özellik tavsiye edilmiyor ama bilginiz olsun)
  5. 6 farklı pozisyonda kullanabiliyorsunuz.
  6. Airflow modeli çok ince çünkü fileden oluşuyor

Eksi Yanları;

  1. Fiyatı biraz pahalı,
  2. Bel desteği terletebilir,
  3. Panel boyu çok kısa.

İşte böyle. Lilliebaby kanguru da bunlardan ibaret.

Hangi modeli kullanacaksınız bilmiyorum ama çocuğunuza bağlanmanız açısından çok büyük bir adım atacağınıza emin olabilirsiniz. Uraz kanguruyu belime taktığım anda çığlıklar atarak bana doğru emekliyor ve bacaklarıma doğru çıkıp beni kanguruya al diyor 🙂

Sevgiler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here