Gülümse Kaderine’nin Hikayesi

Ben Damla.

Henüz 26 yaşında, hayatının en baharında olan, kocasına tapan, kızına hayran, oğluna da bayılan bir anne…

Geçmişimi kısaca sizlere özet geçersem, uzun uzun yıllar ritmik jimnastik eğitimi aldım. Fakat yay burcunun getirdiği özgürlükçü ruhum ile bu güzelim spor dalını bıraktım ve kendime başka uğraşlar aradım. İşte bu nokta da, hayatımın en büyük hatasını yapmış bulundum. 10 yıllık ritmik jimnastik eğitimi aldığım sporcu lisansım da böylelikle çöp oldu. İlk okulu, Reşat Nuri Güntekin İÖO. da, liseyi Üsküdar Cumhuriyet lisesinde bitirdim. Bir 3 sene Marmara üniversitesi spor akademisi sınavına girmek için hazırlansam da yapılan haksızlıklar ve torpiller yüzünden bu güzelim okula yerleşemedim. Tabi, son yıl ayağımı kırmam da her şeyin tuzu biberi oldu.

Hiç yoktan bir tercihte bulunayım dedim ve Zonguldak Turizm ve Otel işletmeciliği bölümüne yerleştim. İyi ki yerleşmişim. İşte burada ruh eşim olan şuan ki kocamı buldum ve kapağı ona attım ? Okul bitince ne saçma bir bölüm okudum ben yahu diye sorgulamaya başladım ve içimde ki özgür ruhumu yine durduramadım ve yurt dışında Klinik Psikoloji okumak için Türkiye’den ayrıldım.

Polonya’da tam olarak 2 yıl psikoloji eğitimi aldım. (Zaten Avrupa ülkelerinde üniversite eğitimi 3 yıldır.) Ve sevgilimin hasretine dayanamayarak yine bir çılgınlık yaptım. Pılımı pırtımı toplayıp Polonya’dan Türkiye’ye temelli geldim ve evlendim ? Pişman mıyım? ASLA! İyi ki bu adamla evlenmişim!

Küçükken hep bana sorarlardı; “Büyüyünce ne olmak istersin?” diye. Ben de hep onlara “Anne olmak isterim“ derdim. Bu sorunun cevabını verdiğimde tahminen 5 yaşındaydım. Ve içimde ki özgür kız dur durak bilmeden beni kemirdi de kemirdi. Ben de evlenir evlenmez hemen çocuk yaptım ? Çünkü çocukluğumdan beri en çok istediğim şey “ANNE” olmaktı! Ve başardım. Anne oldum ?

Şimdi dünyalar tatlısı, özgür ruhlu iki çocuk yetiştiriyoruz.

İlay, 08.09.2014 doğumlu başak burcu bir kız çocuğu. İlay’ın kelime anlamı da “Parıldayan ışık” demektir. Ay gibi parıldayarak geldi zaten yuvamıza benim güzel gözlü kızım!

Uraz, 15.05.2017 Boğa burcu bir erkek çocuğu. Uraz’ın kelime anlamı, “Şans, baht, uğur, talih” demek. Bize her anlamda şans ve uğur getirdiğine inanıyorum! Boncuk gözlü bebeğim benim!

Bu sayfasının kuruluş amacına gelecek olursak;

1. Bu sayfayı dünya tatlısı kızım için açtım. Ben ölürsem falan okusun, neler yazdığıma baksın anasından ona hatıra kalsın istedim.

2. Doğumdan sonra özellikle analara içimdeki sevgi çok daha fazla arttı. Ben çocuğum için bugün ne araştırıyorsam sizinle de paylaşmak istedim. Siz beğenin yada beğenmeyin, bu hiç önemli değil! Birlik olalım, bundan da kuvvet doğsun dedim.

3. Çocuklarımızın gelişiminde pozitif örneklerle kendime ve sizlere güç vermek istedim.

4. Bulduğum kaynakların silinmesinden ve kaybetmekten korktum. Ve buraya kaydetmenin hem benim için hemde sizin için faydalı olacağını düşündüm.

5. Pozitif bireylerin yetişmesini, baskısız çocukların büyümesini ve hayırlardan mümkün mertebe kaçılmasını istediğim için bulduğum tüm notları burada paylaştım.

Yavrularınızın gelişiminde az da olsa katkım olursa, baskısız çocuk yetiştirmenize yardımcı olabilirsem, “minimum hayırlarla” çocuklarınızı yetiştirmenize yardımcı olabilirsem ve benim için önemlisi “Çocuklarınızın hiç bir şekilde özgürlüğünü kısıtlamadan, onlarında bir birey olarak büyümesine saygı duymanızı sağlayabilirsem” ne ala bana!

Unutulmaması gereken en önemli nokta, bizim anne-baba olarak yapmamız gereken tek şey, çocuklarımızı bu dünyaya getirmektir. Getirdik ve görevimiz işte burada tamamlandı. Bundan sonra, kendisini geliştirme sırası ve kişiliğini kendi öz benlikleriyle geliştirme sırası harika ruhları olan çocuklarımızda!

Peki biz kimiz?

Biz deli mi deli, yerinde duramayan ve birbirine deli gibi aşık olan bir çiftiz. Evlendiğimizden beri o kadar yer değiştirdik ki! Siz düşünün artık 2 yıl içinde 7-8 kere taşındık. O kadar deliyimdir ki, loğusayken ayağımı kırdım ama taşınmaya devam ettim. 6 aylık bebeyle karavanımızı hazırlayıp, Türkiye turu yaptık (yarım da olsa). Olmaz bebeğiniz küçük, karavanla yapamazsınız dediler yaptık. Deliyiz çünkü. Kurallar özellikle olmaz yapamazsınızlar bize en büyük gaz veren şeyler 🙂

Kocam da benim gibi olunca, içimizde öyle büyük bir enerji, öyle kuduruk bir enerji var ki tutabilene aşk olsun ? Ben yay burcu, kocam İkizler burcu, yerimizde duramıyoruz. Sıkılıyoruz durağan bir hayattan.

Son olarak Türkiye’nin gidişatıyla da, artık canımız ülkemizden de sıkılmaya başladık.
Bakalım şimdilik terk_i diyar yapacağız diyoruz, ama kısmet! Ne yaparız nereye gideriz nerede yaşarız çok bilemesek de Ukrayna’da yaşayalım diyoruz. Ama yarınlar ne gösterir belli mi olur?

Neden Gülümse Kaderine?

Hayat kaderine gülmezsen geçer mi, haydi sen söyle?

Geçmez ne olursa olsun kaderimize gülüp bence şükretmeliyiz. Bu hayat öyle bir düzen üzerine kurulmuş ki, her şeyin belli bir sebebi belli bir sonucu var.
Bazen duruyorum ve olumsuzluk anında karşılaştığım zaman kendime soruyorum;
– Neden acaba olmadı? Neden bu isteğim evren tarafından onaylanmadı?
Sonra cevabını yine kendim veriyorum;
– Her iyiliğin içinde bir kötülük, her kötülüğün içinde de bir iyilik vardır diyorum.
Hayat kurabildiğimiz dengelerle güzel bence.

O yüzden sizde ne olursa olsun mutlaka gülümseyin kaderinize…

Şimdilik benden bu kadar! Hoş geldiniz, sayfama gelerek beni pek bi mesut ettiniz ?
Umarım sayfamı beğenirsiniz ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here