En İyi Ovülasyon (Yumurtlama) Testi Hangisidir?

Hamile kalmak isteyenlerin bana göre en büyük desteği, ovülasyon testleridir. Hamile kalmayı bir zorlaştıran etmende, yumurtlama zamanlarının yani ovülasyon tarihlerinin bilinememesidir. Kist olur yada erkeğin sperm sayılarında azlık vardır o başka konudur. Ama ovülasyon zamanlarına denk getirilmiş cinsel ilişki sonrasında çocuğun olması %25 hatta %30 civarında bir orandır. Bence güçlü bir orandır.

Evlendim. Ve direk hamile kalmak isterken ovülasyon zamanlarını tutturamadığımız için İlay’a hamile kalmam 3 ayı buldu. İlay doğdu ve 2. çocuk hayali ile tutuşurken gerek emzirdiğim için gereekse ovülasyon zamanlarımı tutturamadığım için hamile kalmam baya baya zorlaşmıştı. İlk defa o zaman ovülasyon testleriyle tanıştım.

Ve şimdi yeniden hamile kalmak istiyorum 🙂 Evet kesinlikle doğru duydunuz. Bence imkanlar varsa dünyaya yeni bir çocuk getirmek muazzam bir şey.

Yine ovülasyon testleriyle soluğu aldım. İlk denememi geçtiğimiz ay yapmış bulundum. Bu sefer ki ovülasyon testini değiştirmek istedim. Ve Laboquick Ovulasyon Testi aldım. N11 üzerinden 50 paket olanından. 1 ay boyunca belki her gün yaptım. Sonuç içler acısı. Nereddeyse 20 gün boyunca iki koyu cizgili sonuçlar aldım. Bence baya baya yanlış. Her gün ovülasyon yaşamış olamam değil mi? Hatta yine aynı markanın gebelik testini de almıştım.Sabah ilk idrarımda yaptım ki silik bir pozitif çizgiler belirdi. Hemen soluğu hastane de aldım ama nafile. Hamile falan değilim!

Şimdi ben bu teste onlarca para verdiğime mi yanayım? Yoksa boşa giden 1 ayıma mı?

Son olarak Uraz’a hamile kaldığım zaman kullandığım ovülasyon testini alayım dedim. Oldukça memnundum sonuçta. İnnovita 50 adet ovulasyon testini yine N11 üzerinden satın aldım. Testin tek negatif yanı, kaset şeklinde değil de kağıt şeklinde olması. Onun dışında çıkan sonuçlar kesinlikle doğru. Tek dikkat edilmesi gereken nokta, her gün aynı saatte tekrar edilmeli ve testi yapmadan önce en az 2 saat sıvı şeyler tüketilmemesi gerektiği. 2. couğuma bu testler ile hamile kaldım. Senelerdir hamile kalamayan arkadaşıma bu testlerden alıp hediye etmiştim. Bu hafta bana müjdeli haberini verdi. Daha ne olsun.

Eğer hamile kalamıyor ve kalamadıkça da strese girip kendinizi yoruyorsanız, bu testlerden yapın mutlaka. En azından pratikçe takip etmenizi sağlıyor. Ve dualarınızı da benden esirgemeyin olur mu?

Sevgiyle kalın…

Ve güncelleme: Hamileyim 🙂 Yine ovülasyon testleriyle hamile kaldım. Bu testler muazzam bir şey. Çocuğu olmayan herkese kesinlikle ovülasyon testlerini öneririm. Detayları yazacağım yine de.

Sevgiyle kalın…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here