En İyi Ergonomik Kanguru Bebek Taşıyıcısı Hangisidir?

Bu kangurularla ilgili açtığım 3. blog yazım. Dikkatle dinleyin ve dikkatle okuyun. Annelik deneyimi hiç bir şeye benzemez. Ben ne bir satıcıyım, ne de bu işten para alıyorum. İnstagram fotoğraflarımdan da görebilirsiniz zaten ne kadar kanguru denediğimi, giydiğimi ettiğimi. Kanguruları 2 dakika içerisinde test edip yorumda yazmıyorum. Kimisini saatlerce, kimisini haftalar ve aylarca kimisinide yıllarca giydim. Evet giydim. Veee son sözü söylüyorum…

Beni İnstagramdan takip edenler bilir. Kızımı yıllarca ve yıllarca kanguru da taşıdım. Neden yıllarca diyorum çünkü kızım 9 aylıkken sürünmeye 10 aylık olmadan emeklemeye ve 18 aylıkken yürümeye başladı. Neredeyse 18 ay boyunca kanguruda taşıdım bir fiil. Yetmedi tabi ki aylarca edinilmiş bir alışkanlık var ya kanguru da taşınma alışkanlığı işte o alışkanlıkta kolay kolay yok edinilmedi.

Ve ben tüm bunları yaparken belimde de fıtık vardı. “Ahh zavallım” demeyin çünkü ben tüm bunları severek yaptım 🙂

Kızımın koynumda uyuması, kucağımda tam olarak bağlanması, her dakika ten tene teması yaşamamız ve bunu dibine kadar hissetmemiz paha biçilemez bir mevzuydu.

Bana göre 3 sene boyunca en iyi kanguru en mükemmel bebek taşıyıcısı, çocuk taşıyıcısı ya da ne derseniz deyin en iyisi Boba 4g’ydi. Kim kanguru önerisi istese “Aaa kesinlikle Boba’ya bir bakmalısın” derdim. Parası çok deseler kiralama seçeneği kullan derdim. Tabi o zamanlar Neko Swich çıkmamıştı. Henüz 2 ay oldu çıkalı ve favori ürünüm Neko. Şimdi soranlara Boba kanguru da süperdir ama Neko’ya da bir bakın diyorum. Kumaşı yumoş yumoş, bacak arasıayarlanıyor, panel boyu ayarlanıyor. Diş kaşıma aparatı var. Ergonomik ve fiyatı da çok pahalı değil. Bebek boyu 1.5 yaşına kadar kullanılıyormuş, Toddler boyu 5 yaş diyorlar 🙂 Efsanevi kanguru olmuş yani.

Çok beğendim. Çokça beğendim…

Ta ta ta taaam…

İşte size en iyi ergonomik kanguru bebek taşıyıcısı listesi:

  1. Neko Switch Kanguru
  2. Boba 4g Kanguru
  3. Huggyberry Kanguru
  4. Lillibeby kanguru
  5. Solomombaby Kanguru

Aslında bu sıralamaya bir de Ergobaby kanguruyu eklemek lazımdı ama hiç kullanmadım nasıldır bilemiyorum. Ama tahminlerimce Boba 4g’den sonra kullanması baya rahat olan bir kanguru. Kumaşı kanvas kumaş. Yani Boba 4g gibi sert.

Tavsiye

Hangi kanguruyu alacaksanız bence önceden bir kiralama yapın. Beğenmezseniz hiç almanıza da gerek kalmaz. He çok beğenirseniz de alırsınız uğraşmanıza değmez. Ben bu konuda baya uğraştım. Ama sondu artık noktayı koydum. Eski bir Boba 4G hayranı olarak Türk malı Neko Switch Kangurulara bayıldım.

Hülya Çobanoğlu Cinsçiçekci yazımı görür müsünüz bilmem. Ama on numara kanguru yapmışsınız. Teşekkür ederim. Başarınız karşısında da sizi tebrik ederim.

Sevgiler…

 

 

4 YORUMLAR

  1. Merhabalar ben engelliyim tek değnek kullanıyorum ve gebeyim haliyle doğacak bebeğimi kanguru da taşıma düşüncem var gerek evde gerek dışarda şimdi sormak istediğim bu önerdiğiniz neko kanguru ilk aylardan itibaren kullanılabiliyor mu? Ben daha uzun süreli taşımayı düşünüyorum kanguruda yani 18 aydan sonra da alacağım kanguruyu o zamanlarda da kullanabilir miyim ? Bu kadar uzun vadede kullanabileceğim bir kanguru var mı ? Yardımcı olursanız deneyimlerinizden faydalanmak isterim.Şimdiden çok teşekkür ederim. Sevgiler…

    • Kusura bakmayın geç geri dönüş için. Öncelikle Neko Toddler, 3 yaşına kadar rahat bir kullanım sağlayabilirisniz. Ama Neko’mu Boba mu derseniz ben Boba’cıyım. Kumaş olsun gerekli donanım olsun, ağırlığı minimum düzeyde hissettirme olsun kesinlikle Boba candır. Boba’yu ben zaman zaman hala oğlumda da kullanabiliyorum. Oğlum suanda 27 aylık bu arada. He konforlu bir şekilde mi taşıyorum, bence hayır konforlu değil. Ama taşıyabiliyorum. Boba bu konuda en iyisi. Diğer hiç bir kanguru zaten 2yaş sonrasında konforlu bir deneyim sunmaz size. Belki sırtta taşıma özelliği ile bir tık daha konforu yakalayabilirsiniz. Ama engelliyseniz bence kanguru yanında bir de puset mutlaka yanınızda bulundurun. İlk etaplarda en azından. Taşıma konforunuza göre ya pusette yada kanguru da devam edersiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here