Antialerjik Çocuk Odası Halısı Tavsiyesi, Unigo Oyun Matı

Çocukluğumdan beri benim alerjim vardır. Alerji nefes darlığı yaratıyor hatta bazen tıkanıyorum bile. Burnum falan da akmaya başlıyor ki sormayın. Eşimde de aynı alerji mevcut hatta halı serdiğimde falan yahu kaldır şu halıları, gerçekten kötü oluyorum diyordu. Benimde bir alışkanlığım var ya bir türlü kaldıramıyordum ki alışkanlıktan öte bir şey aslında bu benim için.

Gözüme gerçekten halılı ev çok daha güzel geliyor. Ama o halıların üzerinde biriken tortuları, tozları ve akarları görünce ayyyy içim de bir hoş oluyor. Tüm halıları toplayıp çöpe atasım geliyor. Bizim ev 3+1. Gayette büyük aslında bakarsanız. 165 mt2 civarında falan. Büyük büyük koridorlar var. Salon deseniz kocaman.

Vee aslında en önemli detayım şu, Uraz sürünüyor. Boylu boyunca yerde yatarak sürünüyor. Poposunu kaldırıp kaldırıp sürünüyor hemde. Neredeyse 1 yaşına girecek ama yok. Emekleme gibi bir gayret sarf etmediği gibi sürünmekten de öte geçmiyor. Saygı duyuyor, demek ki tarzı bu deyip geçiyoruz 🙂

Ama işin kötü tarafı bende, baba da alerji olunca ki İlay’da da çok büyük bir olasılıkla alerji mevcut halı sermek içimden gelmiyor. Eee bu bebe emekliyor bir çare bulmalıyım, bir şeyler yapmalıyım gerçekten dediğim anda Unigo antialerjik oyun halısı ile karşılaştım…

Salonumuz büyük olduğu için minik bir halı var salonun ortasında. Ama onu yaz bitiminde kaldıracağım ve yerine dokuma halı almayı düşünüyorum. Tabi çocukların odası var en büyük problemim. Yatma odaları değil de oyun odaları. Yattıkları oda zaten mini minnacık.

Oyun odası çocukların devamlı oyun oynadığı odada üşümemeleri gerekiyor.

Google da arama yaptığımda en uygun seçenek bizim için Unigo oyun halısı dedim . Fiyatı birazcık pahalı ama kar zarar hesabına baktığınızda baya baya hak ediyor parasını.

Unigo oyun matı; Dolgu köpük hammaddeden, tek katman halinde üretilen Unigo oyun matları/halıları kalınlığı sayesinde darbe emici özelliğe sahiptir.. Yenidoğan evresinden itibaren güvenli bir oyun alanı sunan Unigo oyun matlarının/halılarının 4 farklı kalınlık alternatifi bulunmaktadır.

Unigo oyun matları; Özel dokusu sayesinde esnek olup, çocukların dişleme ve tırnaklama hareketlerine karşı dayanıklıdır, yırtılmaz, kopmaz. Dwinguler oyun matları SGS onaylı olup, zararlı ve toksik madde içermediğine dair tüm uluslararası testlerden geçmiştir. Ağır metaller, endokrin engelleyici, formaldehit ve BPA içermez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here