Antalya’nın Glutensiz Restoranı Ch’i Fine Food Atelier

Antalya’da açılmış ilk glutensiz ve şekersiz restoran Antalya’nın Glutensiz Restoranı Ch’i Fine Food Atelier deydik bugün. Restoran da ki her şey şekersiz, glutensiz ve son derece sağlıklı. Antalya’nın Lara’nın ilçesinde kurulmuş olan Ch’i Fine Food Atelier, sağlıklı beslenmek isteyen bizler için çok güzel bir seçenek oldu.

Biz ailecek son 3 haftadır glutensiz besleniyoruz. Zaten epeydir de şekersiz beslenerek vücudumuza oldukça sağlıklı yakıtlar gönderiyoruz. İyi yakıt gönderdiğimiz içinde sağlıklı bir şekilde çok daha hafifçe ilerleyebiliyoruz yolumuzda.

Ben sevdim glutensiz yaşamayı. Artık da kolay kolay gluten giremez hayatıma.

Gluten hem neden girsin ki berbat bir şey. Oldukça zararlı ve bırakması şekerden çok çok daha zor…

Glutenin zararlarını sizlere uzun uzadıya anlatmak isterdim ama bu da başka bir yazının konusu olsun, dağılmayalım ilgimizi dağıtmayalım.

Ne diyorduk?

Ch’i Fine Food Atelier;  Antalya’ da bence öncü oldu bu konuda. Yemekleri, lezzetleri, smothieleri falan müthiş lezzetli ve sağlıklı. Binbir uğraşla hazırlıyorlar her şeylerini. Gidin bir bakın lezzetlerini tadın derim.

Vegan restoranlık olayından sonra şekersiz ve glutensiz restoranların çoğalması da oldukça sevindirici. Sağlık adına yapılan her şey bence oldukça güzel enerji saçıyor dünyaya ve onaylıyorum.

Ch’i Fine Food Atelier; çıkan yemeği orayı işletenler yapıyor. Genellikle her şeyi organ,k ve doğal malzemelerden üretmeye çalışıyorlar. Üretilen şeyler oldukça lezzetli ve temiz.

Restoran zaten oldukça temiz. Masadalar da kaktüsler mevcut ve iç dizayn çok şık.

Restoranın bulunduğu cadde de bir o kadar şık hatta acaba buraya mı taşınsak yahu bile dedik eşimle. Hadi hayırlısı 🙂

Gidin görün eminim seveceksiniz.

Hele ki bizim gibi şekersiz ve glutensiz besleniyorsanız sizde, eminim bayılacaksınız.

Afiyet olsun 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here