Doğacak Olan Yavruma İlk Mektubum

Oğlum canım oğlum;

İsmini kararlaştırdık. Kararı verirken de en çok ablan İlay’ın fikrini aldık. Arden’i çok beğendi. Bir diğer seçeneğimiz de Artun’du. Hangisini seçerdin bilmiyoruz ama biz hayatına bolluk ve bereket getirmesi adına Arden’i seçmeye karar verdik. Umarım isminle yaşarsın canım oğlum.

Bu hafta 14 haftalık olduk seninle beraber. Şuana kadar hiç bir sıkıntı yaşatmadın bize. Abin Uraz, pek bir hareketli. Baya baya üzerimde tepiniyor. Nasıl dayandın bunca zaman tek bir kanama bile yaşatmadan bana bilmiyorum. Mide bulantılarım ara sıra geliyor ve ara sıra kayboluyor. Hamileliğin normal süreci işte diyor susuyorum.

Geçen hafta doktor cinsiyetine %80 erkek demişti. Bu hafta başka doktora gittiğimde doktor oğlun oluyor dedi. Emin misiniz dedim şuan için öyle gözüküyor dedi, kalktım yataktan.

Daha da kız olmaz cinsiyetin eminim. Var olan çıkıntı artık bir daha yok olmaz ki…

Bir daha ki doktor kontrolüm kurban bayramı sonrasında, 27 ağustosta falan. Çok var değil mi seni görmeme. Oysa ki daha bugün gördük.

İlay karnımda var olduğunu bildiği için çok mutlu ve çok heyecanlı. Her gün gelip seni öpüyor. Ve sana merhaba diyor. Uraz daha hiç bir şeyden haberdar değil. Nasıl olsun ki? Henüz 14 aylık küçücük bir bebe. Ama bu arada kardeşini hala ve hala emzirmeye devam ediyorum. Henüz memeden onu kesmeye ne ben hazırım ne de Uraz hazır. Daha 2-3 ay vaktimiz var gibi gözüküyor.

En son gittiğim doktor da boyun 6 cm civarındaydı. Bugünde kalbin 158 attı. Birde derler ki, 140 ın üzerinde atarsa bebeğin cinsiyeti kızdır diye. Külliyen yalan 🙂

İkili test yine yaptırmadım. Zaten iki kardeşinde de yaptırmamıştım. Biliyorum ki her şeyin inanılmaz düzgün.

Sen baya hareketlisin oğlum demeden geçemeyeceğim. seni hissetmeye 12. haftamda başladım. Düşünsene küçücük 5 cm lik boyunla annene kendini hissettirip merhaba dedin 🙂 Geçen hafta gittiğim doktor randevusunun ultrasonunda da o kadar hareketliydin ki! Doktor bile inanamadı senin bu hareketli olmana. Dışarı çıktığında tam tersi tutum takınman dileğiyle Arden’im 🙂

Şimdi sana bir anne itirafı vermek istiyorum. Gebelik testini ilk yaptığım andan beri erkek olacağını aslında biliyorum ama bugüne kadar bir ümittir ki seni hep kız bekledim. Erkeklere beslediğim bir problem yok sakın bunu buralara getirme. Sorun sadece şu, kızıma yakın bir arkadaş olsun dedim. Benimle paylaşamadıklarını kardeşiyle paylaşsın, her daim birbirlerine sarılsınlar istedim. Ama olmadı. Ben benim bir kız kardeşim olsun çok isterdim. Annemle paylaşamadıklarımı onunla paylaşabileyim isterdim, çok isterdim hemde. İşte bana da düşen kardeşim Cemil’di ve hayatım boyunca hiç bir zaman anlaşamadık. Umarım siz, benim kardeşimle aramda geçenler gibi olmazsınız. Umarım siz birbirinizi çok sever ve daima birbirinizi korur kollarsınız. Bir anne olarak isteyebileceğim sizden yegane şey budur çocuklarım.

Ölene kadar birbirinize hep sadık olun. Hiç ayrılmayın, hiç kopmayın birbirinizden.

Sizleri çok seviyorum çocuklar

Sevgiler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here