3-cocuklu-hayat
Canım onlar benim :)

3 Çocuk mu? Aman Tanrım…

Arden bugün tam olarak tam olarak 17 ay oldu. İnanabiliyor musunuz? 17 kocaman ay… Ve artık yeter dediğim yerdeyim. Sıkıldım, bunaldım. Yanlış anlaşılma olmasın asla! Sıkıldığım yada bunaldığım çocuklarım değil! Kendime zaman ayıramamaktan sıkıldım. Aslında her gün 2 saat bile olsa oturup düşündüğüm, kitap okuduğum bir sürecim mevcut. Ah iyi ki bu süreç var, yoksa ne yıpranırdım!

Ama o yaşadığım 2 saat kısmını birazcık esnetmek, birazcıkta daha farklı alternatiflerle doldurmak istiyorum. Mesela, pilatese gitmek için bugün bir kursa kaydoldum. Eve koşu bandı aldık. bir kaç tane daha kitap aldım. 2 haftada bir kuaför günü ilan ettim kendimce. 6 ayda bir cilt bakımına gitmeyi hedef koydum. Haftada en az 3 gün bireysel olmasa bile çocuklarla uzun yürüyüşler yapmakta planlarımın arasına sabitlendi. Ve en değerlisi ve en önemlisi, aşkımla birlikte haftada 1 gün rakı balık yapmaya karar verdik. Elbette ki çocuklarımızla!! Bir sürü fotoğraflar çıkarttırdım falan filan. Gözle bakılınca aman ya ne küçük şeylerle uğraşıyor denilebilir ama mevzu bahis 3 çocuk olunca bireysel olarak geçirilen 1 dakika bile bence acayip kıymetli.

Aklıma gelen planlarımdan en sonuncusu da, blog yazılarımı acayip es geçtim ve bir sürü arkadaştan yazılarıma devam etmem için rica da bulunulca geri yazmaya karar verdim. En çokta eşimin baskısıyla aslında. Her gün aşkım neden yazmıyorsun, aşkım yaz bak bunların hepsi çocuklara anı olarak kalacak diye diye, diye diye yeniden sahalara geri döndüm 🙂

Hoş mu geldim,sefa mı getirdim bilmem ama insan yazdıkça gerçekten rahatlıyor. Bunu bilir bunu söylerim.

Eskiden unuttuğum belki de üzerinde durup önemsenmeyeceğini düşündüğüm bir kaç kategori eklemesi yapacağım siteme. Bunlar nedir?

Gurme kategorisi koyacağım. Beğendiğim restoranları yazacağım veya kıyasıya eleştireceğim. Aslında insanların emeklerine işlerine saygım sonsuz ama bazı işletmeler ucuz yoldan para kazanma peşindeler. Yanlış!! Değer vereceksin ki, değer göresin. Bu geçirdiğim 6 ayda çokça sinirlediğim ve yemeğe gitmeye de çok mutlu olduğum yerler keşfettim. Buraları hep birlikte inceleyeceğiz.

Ve çokta talep gören kitaplığımı istisnasız yazacağım. Özellikle çocuk kitaplarından bahsedeceğim. Dm’den çokça talep alıyorum bununla ilgili çünkü.

Şimdilik bu kadar olsun mu arkadaşlar. OLsuuuunnn 🙂

Hadi sevgiyle kalın.
Artık buradayım.
Beni takip etmeye devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here