Tilkilab Çocuklara Aylık Aktivite Kutusu

Bu ara bir kutu merakıdır gidiyor. Adım adım etkinlik kutusu, Aybino aktivite kutusu, Bardabas aktivite kutusu da derken yanlarına birisi daha eklendi, Tilkilab aktivite kutusu.

Evet bu kutular, çocuklarıyla etkinlik üretemeyen anne ve babalar için çok güzel bir alternatif yaratsa da, bence özellikle Tilkilab firmasının reklam yapma yolları baya yanlış. Neden mi? Hadi hep birlikte bakalım mı;

Geçenlerde İnstagram hesaplarında yaptıkları reklamla da bunu kanıtladılar.

Yanda ki resimde de gördüğünüz gibi kendilerinin tanıtım yapma şekli oldukça yanlış ve çirkin. İnstagram da takipçi sayısı 10.000 üzerinde olanlara “Ücretsiz” kutu gönderilecekmiş!

Bu kutu bana gönderilsin ya da gönderilmesin, bedava gönderdikleri etkinlik kutuları, takipçi sayısı 10.000 üzerinde olan bloggerların yorumları ise ne kadar kaide değer olarak nitelendirilebilir?

Bu şekilde satın almayı arttırmak, ne kadar çirkin bir şekilde büyüdüklerinin degöstergesidir.

D&R ‘dan çok kere Adım Adım setini almışlığım oldu. Bence gayet başarılar bu işte. Tek can sıkıcı noktaları sıkça aramaları. Üyelik için uğraşmaları. Yok ben bir yere o kadar para yatırıp aylık üyelik yapılan şeyleri pek sevmiyorum. Spor merkezleri içinde geçerli bence. İnsanlar olarak en temel özelliğimiz sıkılgan varlıklar olmamız. Ben illa ki de sıkılacağım biliyorum. O yüzden kafam estiğinde gidip D&R dan adım adım seti almak benim gönlüme daha çok yatıyor. Ama sonuca baktığımızda, benim için yine de çok gereksiz bir harcama olacağı için 6 aylık ya da 1 senelik abonelikler yaptırmıyor, paramı da kaptırmıyorum.

Böyle kutulu mutlu şeylerin abonelikleri de bana nedense çok saçma geliyor zaten. Çocuğunuza 3-5 kitap alsanız ve her gün sokakta çayır çimen dolaşsanız çok daha fazla etkinlik yaratabilirsiniz buna kesin olarak garanti verebilirim. Ama işte mevzu bu değil. Benim kafama en çok takılan nokta, kutuların “Takipçisi fazla olan bloggerlara” bedava pazarlanması. İşte bu kötü bir enerjiyi çağrıştırır. Kötü enerji ile yapılan her işte emeğinin karşılığını alamayacak ve çöküşe doğru ilerleyecektir, eminim.

Tilkilab ekibi olarak ne yapabilirsiniz?

  1. Ürünlerinizi bedava pazarlamak yerine sayfanızda bir çekiliş yapabilir, satışların daha adil olmasını sağlayabilirsiniz,
  2. Değerinizi arttırmak için sizde Aybino ve Barbadas gibi bir kaç ay için kutularınızı uygun fiyatlardan satabilirsiniz,
  3. “10.000” diye kriter belirlemek yerine tüm annelere açık yapabilir, profil incelemesi yapıp, kimin işine daha çok yarayacak, hangi ebeveyn çocuğuna etkinlikleri ve kitap okuma zamanını daha fazla tutuyorsa ona gönderebilirdiniz.
  4. İnstagramdan belirleyeceğiniz anne profillerinin çocuklarının doğum günü hediyesi olarak gönderebilirsiniz.

Gibi gibi şeylerle iş potansiyelinizi daha çok arttırabilir, sizin için teşekkür/şükran duygusu güdüldüğü içinde işleriniz çok daha pozitif seyrinde akmaya devam edecekti.

Ama yapacak bir şey yok değil mi?

Çokça amin!

Hani geçenlerde bir yazımda bahsetmiştim, insanlar işini aşkla yapmalı diye. Aşkla yapılmayan hiç bir iş, hiç bir şirket büyüyemez diye. İşte Tilkilab ekibi de işini aşka yapmayan işletmelerden sadece birisi. Ve bu seçtikleri yanlış stratejik yolları da onların asla büyüyemeyeceğini gösteriyor.

Tilkilab kutusunu asla önermiyor, etkinlik kutusu almak isteyenlere kesinlikle adımadım etkinlik kutusunu öneriyorum. İçeriği Pedogoglar tarafından hazırlanırken bence Tilkilab etkinlik kutusuna göre çok daha kapsamlı etkinlikler barındırıyor. Çoklu abonelik yapmadan D&R lardan istediğiniz kutuyu alabilir, çocuğunuzla zevkle yapmaya başlayabilirsiniz. Ziraa biz genelde babamız iş için başka şehre gittiğinde bir koşu gidip D&R dan bu etkinlik kutularından alıyor, meraklı meraklı yapmaya başlıyoruz bile 🙂

 

 

 

2 YORUMLAR

  1. Çok doğru söylüyorsunuz. Ben de hatırlıyorum o paylaşımlarını. İnsanlar üzerinden prim yapmak hiç güvenilir değil! Nitekim de bu şekilde çalışan firmalara bende sizin gibi güvenemem. Adım adım kutusunu alıyoruz bazen bizde D&R dan. Oldukça memnunuz. Tavsiye ederim bende. Tilkilab İnstagram profiliyle de pek güvenilir gelmedi zaten bana. Bilgilendirme için teşekkürler.

    • Adım adım seti zaten yeterince prim yapmış bir kutu. Tilkilab ise henüz çok yeni ve bana göre de pek kaliteli gelmedi kutunun içeriği. Bir kaç blogger da “hediye verdikleri yada bedava gönderdikleri” setleri görme imkanım oldu çünkü. Kalite bakımından da kesinlikle adım adım seti diyorum bende. Ama işte onlarında 6 aylık 1 senelik abonelik dayatmaları kötü işte. Neyse ki DR da kutuları satılıyor. Bakalım zaman ne gösterecek bizlere. Geri dönüşünüz için teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here