Uraz’a kavuşmamıza saatler kaldı

0
409

Uraz’a kavuşmamıza saatler kaldı

Ve bir gün daha düştü takvim yapraklarından. Yarın bu saatlerde kucağımızda minik bir adam daha olacak. Bir yandan heyecan, bir yandan stres o kadar yoğun duygular içerisindeyim ki!

Ben anne olmayı ciddi anlamda çok sevdim ama şimdi dönüp bakıyorum da bu sevgi bazen her şeyin üzerini örtmüyor. Mesela ben yarın doğum yapacağım ama ciddi anlamda çok korkuyorum…

  • Sezaryen iğnesi,
  • Onca atılacak kesik,
  • Dünya’ya yeni gelecek bir can, bizim oğlumuz,
  • İlay’ın alışma süreci,
  • Sezaryen sonrası toparlanma sürecim,
  • Beni bekleyen uykusuz geceler,
  • Yine beni bekleyecek olan yorgun günler…

Bu maddeleri böyle böyle uzatsam uzatabilirim. He değmez mi? Siz her şeye değersiniz benim güzel çocuklarım. Ama anneniz bu sefer biraz korkuyor sanki bunca bekleyen sorumluluğun altına girmekten. Aslında haksız da sayılmam. Kolay değil tüm bunlar. Hele ki kılı kırk yararak yavrularını yetiştiren bir anneysen!

Bana soruyorlar hala televizyon izletmiyor musun diye. Hayır demem ile uzaylı gözüyle bakıyorlar mesela. Evet Uraz’da geliyor olsa bu evde televizyon açılmayacak mesela. Yada çocuklarım bağırıyor çağırıyor diye ellerine teknolojiyi verip zapt etmeyeceğim mesela. İşte böyle bakınca biraz zor olsa da onların bir mutluluğunu bir gülüşünü görünce inanın dünyalar benim oluyor.

Yeter ki zararlı olabilecek her şeyi belli bir yaşa gelene kadar uzat tutayım sizlerden. Hiç mi izlemeyeceksiniz elbette izleyeceksiniz ama alışık olmadığınız bir şeyin ne kadar bağımlısı olabilirsiniz ki?

Oğlum canım oğlum…

Uzun bir hamilelik sürecinden geçtik seninle birlikte. Kah güldük, kah ağladık. Bazen beni çok da korkuttun. Ama yarın her şey son buluyor. Yarın senin tenini daha yakından koklayabileceğim, yarın senin saçlarında ellerimi dolaştırabileceğim. Bana bu duyguyu yaşattığın için sana minnettarım. Tek arzum kardeşin İlay’la huzurlu ve mutlu bir hayat sürdürmenizdir. Ben kardeşimle inanılmaz mutsuz bir hayat geçirdim. Hatta o kadar ki çoğu zaman birbirimizden nefret ettik. Tek duam sizin mutlu bir dünyada el ele tutuşup yürümenizdir. Ellerinizi öyle bir kenetleyin ki birbirine hiç bir zaman ayrılmasın. Kalpleriniz öyle bir kenetlensin ki birbirine, isteseniz de ayrılamasın.

Çok iyi anlaşmanızı beklemiyorum. Nitekim de sizde kardeşsiniz. Elbette atışacağınız çok zamanlarda olacak. Ama o kavgaları her zaman yoluna koyun olur mu? Birbirinizden hiç bir zaman kopmayın. Sana kavuşmamıza sadece 10 saat kaldı. Ailecek inanılmaz heyecanlıyız.

Seni çok ama çok seviyorum yavrum. Huzurla gel olur mu?

Yarın görüşmek dileğiyle oğlum. Heyecanla seni bekliyor olacağız…

Güncelleme: 12.02.2018

Yabanadoğru sitemden yeni sitem gülümse kaderine’ye transfer olunca oğluma kavuşma saatlerimizin son dakikaları orada kalmasın istedim. Uraz’ım canım oğlum hayatımıza gireli bugün neredeyse 9 ay olacak. Çoğunlukla uyumayan ve gözleri fır fır dönen bir çocuksun 🙂 Ama her zaman o neşeni mutluluğunu gördükçe iyi diyorum iyiki gelmişssin 🙂 Evimiz seninle daha bir tamamlandı.

Ablan İlay sana bayılıyor. Sen ağladığında ilk İlay senin yanına koşuyor. Seni çok seviyorum canım oğlum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here